Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık SigortasıYurt dışı seyahatiniz esnasında karşılaşabileceğiniz beklenmedik bir hastalık ya da kaza durumlarında tedavi masraflarınız Bereket Seyahat Sağlık ürünümüz ile güvence altında.

Bu numara ile anında destek için bizi arayın.

(0212) 803 3645

  Ürün Açıklaması

  Seyahat Sağlık Sigortası

  Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ikamet eden kişilerin yurt dışına yapacakları seyahatleri esnasında oluşan, Seyahat Sağlık Sigortası kapsamındaki giderlerini, belirlenen limitler dahilinde temin eder.

  Seyahat Sağlık Sigortası Teminatları

  Tedavi Masrafları

  Acil Durum Ulaşımı

  Vefat nedeniyle geri dönüş

  Tıbbi tedaviden sonra geri dönüş

  Tıbbi sebeplerden ötürü konaklama uzatımı

  Sigortalının tedavisinden ötürü yakın akraba üyelerinin seyahat etmesi

  Bilgi ve Organizasyon Hizmetleri

  Seyahat İptali(mücbir sebep)

  Ferdi Kaza
  (6 ay -18 yaş)


  Ölüm veya maluliyet

  Ferdi Kaza
  (19 -65 yaş)

  Sıkça sorulan sorular

  Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

  Seyahat Sağlık Sigortası, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına uygulanan vize işlemleri sırasında talep edilen ve yurt dışı seyahatlerinde ihtiyaç duyabileceğiniz olası tedavi masraflarını belirlenen limitler dahilinde karşılayan sigortadır.
  İster tatil için Schengen vizesine başvurmuş olun ister iş seyahatine çıkın, beklenmedik olumsuz durumları dert etmemek adına sigortanızın olması gerekiyor. Karşılaşabileceğiniz riskleri göz önünde bulundurarak Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmak yolculuğa çok daha rahat çıkmanızı sağlayacaktır. 


  Vize alabilmek için konsoloslukların zorunlu olarak yaptırmanızı istediği yurt dışı sağlık sigortasını, vizeye gerek olmayan seyahatlerinizde de almanızı tavsiye ediyoruz. Seyahat Sağlık Sigortası almanın en önemli nedeni olası sağlık problemleri olsa da poliçeniz size bundan çok daha fazlasını sunuyor. Seyahatiniz ya da iş gezinizin iptal olması, aile bireylerinin ölümü ve kaza geçirmesi gibi durumlarda Seyahat Sağlık Sigortası’ndan yararlanabilmeniz mümkün. Acil durumlarda hemen geri dönebilmeniz ya da aile bireylerinizin sizin yanınıza gelebilmesi gibi ulaşım imkanları da sigorta kapsamında değerlendiriliyor. 

  Sigortacı; Sigortalının bir Seyahat sırasında bir Acil Sağlık Durumundan muzdarip olması halinde, aşağıda belirtilen uygulamalara göre olayın meydana geldiği tarihi takiben 30 gün içerisinde Sigortalı tarafından Sigortacıya bildirim yapılması kaydıyla, belirlenen şart ve limitler dâhilinde Sigortalının tazminat talebi ile ilgili hasar ya da zarara karşılık Sigortacıyı tazmin edecektir.

  Daha çok sorunuz varsa ”İletişim Merkezini” Ziyaret Edin!