Trafik Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası.

Beklenmedik risklere karşı, Zorunlu Trafik Sigortanızı yaptırmayı unutmayın!

Hemen Başvur


0542 470 77 61

info@favorisigorta.net


[contact-form-7 id=”27″ title=”Contact Form”]

Ürüne Ait Açıklama

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu Trafik Sigortası, her araç sahibi tarafından yasal olarak yaptırılması gereken ve aracınızla olası bir kazaya neden olmanız durumunda üçüncü şahıslara verilen maddi ve bedeni zararları teminat altına alan sigorta ürünüdür.

Teminatlar

Maddi Zararlar Teminatı
Sağlık Giderleri Teminatı
Sürekli Sakatlık Teminatı
Vefat Teminatı
Çekici Hizmeti

Sıkça sorulan sorular

Kasko ile Trafik Sigortası Birbirinden Farklı Mı?

Kasko ile trafik sigortası birbirinden farklı sigortalardır. Aracınız kaskolu olsa dahi trafik sigortası yaptırmanız zorunludur. Kasko zorunlu bir sigorta türü değildir. Ancak başınıza gelebilecek olası sıkıntıları en az maddi kayıp ile atlatmak için aracınızın hem trafik sigortası hem de kaskosu bulunması önerilir.

Kasko ve zorunlu trafik sigortası arasındaki en belirgin fark teminat kapsamlarıdır. Zorunlu trafik sigortası kaza durumunda 3. şahıslarda oluşabilecek zararları kapsar. Kasko, kendi aracınızla ilgili hasarları da karşılayarak sizin mağduriyetinizi önler. Kasko paketleri ile ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.

Zorunlu Trafik Sigortası Kapsamı Nedir?

Zorunlu trafik sigortası, sigortanız yoksa kendi başınıza karşılamanız gereken pek çok mali zararı kapsamı altına almaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, kapsam içindeki mali sorumluluğun, zarar gören 3. kişilere ait olmasıdır. Kazada kusuru bulunan araç sahibinin zararları kapsam dahilinde değildir. 

Trafik Sigortasının Geçerliliği Ne Kadar?

Trafik sigortasının geçerlilik süresi 1 yıldır. Zorunlu trafik sigortasının her yıl yenilenmesi gerekir. Sigortanın geçerliliği, poliçede belirtilen tarihte, saat 12:00’ye kadardır.

Trafik Sigortası Yaptırmamanın Cezası Var Mı?

2918 sayılı Karayolları Kanunu gereğince trafiğe çıkan tüm motorlu araçların zorunlu trafik sigortasının bulunması gerekir. Sigortanın yapıldığını gösterir poliçe mutlaka araçta bulundurulmalıdır. Sigortası yaptırılmayan veya yenilenmeyen araçlar, görüldükleri yerde bağlanarak trafikten menedilir ve araç sahibine para cezası kesilir. Aracın çekilme ve otoparkta tutulma giderleri yine araç sahibine aittir. Araç sigortalanana ve poliçe beyan edilene kadar tekrar trafiğe çıkabilmesi mümkün değildir.

Daha çok sorunuz varsa ”İletişim Merkezini” Ziyaret Edin!